Nasıl Bir Ortam?

Okul bir binadan öte yaşanılası bir alan olmalıdır. Çocuklarımız hayatının büyük bir bölümü okulda geçmekteyken onları dört duvar içine hapsetmek onlara haksızlık olur.

Biz okulumuz için bina belirlerken en çok bu konuyu dikkate aldık. O sebeple bahçemiz öğrencilerimizin teneffüs zamanlarını, dış mekan proje çalışmalarını ve bedensel aktivitelerini karşılayabilecek yapıdadır. Çocuklarımızın okul ortamlarını yaşarken mutlu olacakları şekilde dizayn ettik. Sınıflarımız 10 öğrenci için yeterli büyüklükte ve ihtiyaç duydukları materyallerle donatılmış durumdadır.

Fen laboratuvarı ( BSK – LAB ), Uzay Bilimleri ( BSK – GEZEGENİ ), Robotik ( BSK – ROBO ), Teknoloji Atölyesi ( TEKNO – BSK), Akıl Oyunları Atölyesi, Spor Salonu, Yemekhane gibi alanlarıyla öğrencilerimize hak ettikleri eğitim ortamını sunmayı amaçlıyoruz.

İlk ve orta öğretim mutlaka insanlığın ve medeniyetin gerektirdiği ilmi ve fenni versin, fakat o kadar pratik bir şekilde versin ki, çocuk okuldan çıktığı zaman aç kalmaya mahkûm olmadığına emin olsun.

M. Kemal ATATÜRK (1922)